23 września 2019 14:36 | Aktualności

Otrzęsiny 2019

Pierwszy dzień jesieni klasy pierwsze I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Łapach przywitały przechodząc tzw. Otrzęsiny. Odbyły się one na terenie przy Sali Bankietowej „Zacisze”. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez koleżanki z Samorządu Uczniowskiego: Marię, Martę i Olę oraz klasę IIA.

Konkurencje obejmowały picie na czas soku z cytryny, przeciąganie liny, tańce na gazetach, „golenie” balonów i zabawa „Wycieczka do zoo”.

Zdecydowanymi faworytami okazali się uczniowie klasy IB, którzy po dogrywce z klasą IC otrzymali nagrodę „Kociaka”.

Po wyczerpujących zabawach uczniowie i ich opiekunowie mogli posilić się kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Najedzeni pierwszoklasiści na zakończenie zaprezentowali swoje piosenki i wiersze o klasach.

Podziękowania dla wychowawców klas pierwszych p. Joannie Murawskiej (IC), p. Wojciechowi Płońskiemu (IA), p. Mariuszowi Kamińskiemu (IB) oraz p. Adamowi Karasiewiczowi (ID) za pomoc w organizacji.

Podziękowania również Marii Gołębiewskiej, Marcie Czajkowskiej i Aleksandrze Kamińskiej za prowadzenie oraz Maksymilianowi Grzybowskiemu, Magdzie Brzozowskiej za obsługę techniczną oraz Karolinie Janczewskiej za zdjęcia.

Kinga Komar-Łapińska

Zdjęcia: Karolina Janczewska