AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

08 października 2019 22:56 | Aktualności

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych 2019

                                

                                           W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Łapach minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Ponownie zmierzyliśmy się z koniecznością przestawienia naszych umysłów na tryb intensywnego przyswajania wiedzy z różnych dziedzin.
Liczne grono nowych licealistów właśnie ukończyło proces adaptacji do naszej społeczności tradycyjnym ŚLUBOWANIEM KLAS PIERWSZYCH.
Tegoroczna uroczystość odbyła się 8 października 2019 roku. Brała w niej udział: Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, a w roli głównej oczywiście Uczniowie Klas Pierwszych. Gościem specjalnym był Wicestarosta Powiatu Białostockiego – absolwent i wielki przyjaciel naszej szkoły – pan Roman Czepe.
Uroczystość przebiegała w podniosłej i miłej atmosferze. Przyrzeczenie na Sztandar Szkoły złożyli przedstawiciele klas pierwszych, przyjął je Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego pan Dariusz Wincenciak.
Po zakończeniu części oficjalnej, nowo przyjęci uczniowie klasy Id, pod kierunkiem pana Adama Karasiewicza, zaprezentowali krótki program artystyczny, a w nim strofy ulubionej poezji.
Całość uroczystości zakończyło spotkanie rodziców z wychowawcami klas.


Szanowny Pierwszoklasisto!
Cieszymy się, że na kolejnym etapie swojego intelektualnego i zawodowego rozwoju wybrałeś szkołę z długoletnią tradycją. To bardzo dobra decyzja!
Nie zrażaj się trudnościami, które na pewno Cię nie ominą. Jesteś w tym szczególnym okresie życia, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Staraj się o tym pamiętać i pomóż własnym działaniom w drodze do spełnienia swoich marzeń wszak: „Mądrość musisz sam z siebie dobyć własną pracą”.


Ewa Gierałtowska

Zdjęcia - Aleksander Górski


Przeczytano: 379 razy. Wydrukuj|Do góry

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych 2019

Jubileusz 75-lecia szkoły