AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Aktualności

14 listopada 2019 17:24 | Aktualności

Wielki człowiek z naszego miasta 2019

 

 

 

               14 listopada uczniowie klas III naszego Liceum mieli wielki zaszczyt poznać Pana Dariusza Strychalskiego – niepełnosprawnego biegacza – ultramaratończyka z Podlasia, z Łap i wysłuchać historii jego życia i kariery.

Lista  osiągnięć, biegów jest imponująca, wręcz szokująca – trudno uwierzyć, że można pokonać takie trasy i w takich warunkach. Biegnąc do Aten, … do Sparty..., uczestnicząc w morderczym biegu przez Dolinę Śmierci w Kalifornii (ponad 50 stopni Celsjusza) Pan Dariusz pokonywał ból, koszmarny upał, realizował swoje marzenia. Udowodnił, że  trzeba walczyć, aby zwyciężać ludzkie słabości – bo, jak powiedział na spotkaniu: „ Cel niemożliwy jest tylko w głowie”.

Nie można nie wspomnieć o biegu w Himalajach La Ultra. Pan Dariusz był jednym z kilkunastu biegaczy z całego świata zaproszonym przez organizatorów do udziału w tym przedsięwzięciu. Z całego świata!

Długo by wymieniać trasy, biegi, maratony......zachęcam wszystkich do zapoznania się z losami naszego Gościa. Wierzcie mi – relacje, wspomnienia, zdjęcia, a także  fakty z życia Pana Darka to imponująca lektura, a przede wszystkim lekcja pokory wobec losu, lekcja sensu i radości życia.  

Niesamowite jest to, jakim skromnym człowiekiem jest Pan Dariusz, jak naturalnie opowiada zarówno o swoich sukcesach, jak i porażkach. Ile w Nim odwagi i siły, gdy wraca do tych najtrudniejszych dla siebie chwil.

         Życie to nie tylko realizowanie  swoich marzeń i planów, to także życie dla innych. Wie o tym Pan Dariusz.

Fundacja Darka Strychalskiego Zwycięzca jest  inicjatorem akcji charytatywnych -  Bieg dla Asi, Pomoc dla Lenki – tymi działaniami zaraża wszystkich, których spotyka na swojej „trasie biegu”.

          Młodzież naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem wysłuchała historii Pana Darka. Byli ciekawi i dociekliwi, pytali o szczegóły z życia biegacza. Może ktoś z nich skorzysta z zaproszenia  do wspólnych treningów w środy o godzinie 18, w niedzielę o godzinie 9.00, do planowanego w  grudniu kolejnego biegu, organizowanego przez Pana Darka.

          Spotkanie z Dariuszem Strychalskim? To cenny czas i głęboka refleksja, że można pokonać swoje słabości, że trzeba mieć pasję i marzenia. To tylko od każdego z nas zależy, czy tak jak On powiemy: „Jestem szczęśliwy…”.  

          Dziękujemy  Panu Dariuszowi Strychalskiemu, że znalazł czas, aby się z nami spotkać.

          Dziękujemy Panu Piotrowi Łapszo za zorganizowanie niecodziennej lekcji.

                                                                                  J. Gradkowska 

zdjęcia: A.Górski

      

Przeczytano: 222 razy. Wydrukuj|Do góry

Wielki człowiek z naszego miasta 2019

Jubileusz 75-lecia szkoły