05 grudnia 2019 20:49 | Aktualności

Zostań Świętym Mikołajem 2019

Dzisiaj późnym popołudniem udaliśmy się do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, aby podarować dzieciom przebywającym na oddziale onkologii prezenty, a tym samym wnieść w ich życie trochę radości. A wszystko odbywało się w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem”, zainicjowanej przez p. Huberta Łapińskiego. W akcję włączyło się kilka placówek oświatowo – wychowawczych naszej gminy. Zebrane prezenty zawieźliśmy autokarem wypożyczonym przez pana Burmistrza Łap. Bezcenne były te krótkie chwile spędzone na oddziale. Bezcenne były te krótkie spojrzenia wymieniane między nami, często przez zamknięte drzwi. Bezcenny był uśmiech i tych małych i tych dorastających pacjentów. Bezcenna jest też refleksja, która nadeszła po wizycie.

„Tam człowiek prawie

Widzi na jawie

I sam to powie,

Że nic nad zdrowie