13 stycznia 2020 14:49 | Aktualności

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów 2020

Miło nam jest poinformować, że Kornel Gołębiewski, uczeń klasy 3B I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach, został stypendystą Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020 uzyskując wysoką średnią - 5,89

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w dniu 13 stycznia 2020r. Najlepsi uczniowie otrzymali je z rąk Pana Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej.

W tym roku takie wyróżnienie otrzymało 118 uczniów szkół średnich województwa podlaskiego. Kornel jest wśród 19 uczniów, którzy powtórzyli swój sukces z zeszłego roku.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

Kornelowi serdecznie gratulujemy!

DR