SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW

26 lutego 2020 20:30 | Aktualności

„Zemsta” Aleksandra Fredry „w ręku kobiet” 2020

26 lutego kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach z inicjatywy wychowawczyni klasy I C zamienili „lekcyjną codzienność” na ciekawe spotkanie ze sztuką.

Tym razem obejrzeliśmy „Zemstę” Al. Fredry. Koncept reżysera białostockiego Teatru Dramatycznego Henryka Talara polegał na przekazaniu inicjatywy kobietom, wszystkie główne role męskie zagrały brawurowo właśnie aktorki.

Współczesny teatr „wychodzi naprzeciw” odbiorcy, zwłaszcza młodego, z różnymi ciekawymi czy niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Od pierwszej do ostatniej minuty  przedstawienia  byliśmy zaskakiwani, szokowani, zadziwiani nową interpretacją komedii, sam Fredro byłby pewnie równie zdziwiony, jak my.

I  o to w sztuce przecież chodzi! Czekamy na kolejne spotkanie ze sztuką ! Już niedługo!

Tekst: Joanna Gradkowska

Zdjęcia: Joanna Murawska