SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW

05 marca 2020 20:46 | Aktualności

Wyjazd młodzieży naszego Liceum do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 2020

„Sztuka wymaga uznania” (Cyceron)

Sztuka powinna być obecna w życiu każdego człowieka, zwłaszcza młodego. Sztuka kształtuje osobowość, prowokuje do myślenia, wzrusza, uczy … Uczniowie i nauczyciele naszego Liceum doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego corocznie organizowane są wyjazdy do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

W dniu 5 marca młodzież szkolna, z inicjatywy wychowawczyni klasy 1c, miała przyjemność podziwiać  musical pt. „Jesus Christ Superstar”.

Rock opera - muzyczna opowieść o ostatnich dniach życia Nazarejczyka, widzianych z ludzkiej perspektywy, porusza do głębi.

Trudno powiedzieć, co najbardziej działa na odbiorcę – ekspresyjna muzyka, przejmujące songi, partie śpiewane wokalistów, wymowna choreografia czy pełna symboli scenografia?  Przedsięwzięcie musicalowe Jakuba Wociala i Santiago Bello bez wątpienia zasługuje na najwyższe uznanie.