AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Archiwum - Aktualności

18 października 2016 18:40

Klasy pierwsze w Białymstoku – październik 2016

 

 

                                               

 

 

                                            W poniedziałek – 17 października – uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do  Białegostoku.

 

Pierwszym etapem wycieczki był dwugodzinny spacer po stolicy naszego województwa. Prawie 70 osobową grupę oprowadzał nauczyciel geografii i przewodnik terenowy p. Zbigniew Płoński.

 

Trasa wiodła od Teatru Lalek i Opery Podlaskiej poprzez Sienny Rynek do Placu Uniwersyteckiego. Następnie przez ulicę Suraską do zniszczonej Wielkiej Synagogi. Dalej Aleją Blusa koło pomnika  Kawelina do ogrodów przy Pałacu Branickich. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali opowieści i anegdot związanych z pałacem i jego dawnymi mieszkańcami. Spacer zakończył się przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Strudzeni wędrówką uczniowie, a także wychowawcy - p. Hanna Wiercińska, p. Renata Rodowicz-Holak, p. Katarzyna Perkowska - oraz p. Adam Karasiewicz,  z ogromną chęcią wstąpili na zasłużony posiłek do KFC.

 

Ostatnim punktem wyprawy było kino Forum, w którym młodzież obejrzała spektakl teatralny „Król Edyp” w wykonaniu gościnnie występujących aktorów Teatru Ludowego z Krakowa.  

Przeczytano: 860 razy. Wydrukuj|Do góry

Klasy pierwsze w Białymstoku – październik 2016