AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach
SERDECZNIE WITAMY ::ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW

Archiwum - Aktualności

09 listopada 2018 14:08

Uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018

 
                                                                      9 listopada 2018 roku społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach chcąc uczcić 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, punktualnie o 11.11 odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". 

Po hymnie uczniowie pod kierunkiem pana Adama Karasiewicza przedstawili przepiękny montaż słowno-muzyczny z okazji  zbliżającej się rocznicy. Przypomnieli wszystkim zebranym o tragicznych losach naszej Ojczyzny, o ofiarach, jakie Polacy ponosili w staraniach o Jej Wolność. Cała uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Roty".

 

Piękna lekcja patriotyzmu odbyła się także w internacie naszej szkoły.  Młodzież przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek konkurs z wiedzy o Polsce. Wychowankowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin od politycznych po sportowe.

 

Symbolicznym hołdem było złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy Obelisku przed szkołą przez Samorząd Uczniowski, przedstawicieli klas oraz dyrektora szkoły.

 

Nasza historia i wartości narodowe zawsze będą przepełniać nas dumą, dlatego pamiętajmy, że obchodzenie świąt narodowych to obowiązek każdego patrioty. Gdyby nie odwaga i poświęcenie naszych przodków nasz kraj mógłby zginąć z mapy świata już na zawsze.

Przeczytano: 498 razy. Wydrukuj|Do góry

Uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018

Jubileusz 75-lecia szkoły