13 listopada 2018 13:40

Bieg Niepodległości 2018

W piątkowe przedpołudnie na łapskiej Bindudze, około 400 zawodników wzięło udział w III Biegu Niepodległości. Biegi zorganizowano dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed rywalizacją wszyscy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej “Rekord dla Niepodległej”, polegającej na odśpiewaniu o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu Polski.

Rywalizowano na trzech dystansach – 100 metrów (do 9. roku życia), 500 metrów z przeszkodami (10-14 lat) i 1918 metrów z przeszkodami (uczniowie powyżej 15 lat i służby mundurowe).

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym biegu. Najlepszy wynik osiągnął Mateusz Kukowski (2b), który zajął VII miejsce oraz Marek Dowejko (2b) – X miejsce.

Zawody zakończyły się ogniskiem,  przy którym można było zjeść ciepły bigos z chlebem.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom , którzy wzięli udział w tej rywalizacji.

Bieg Niepodległości 2018