AAA
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

Stypendyści

 

13 stycznia 2020 14:49 | Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów 2020

  

                                   Miło nam jest poinformować, że Kornel Gołębiewski, uczeń klasy 3B I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach, został stypendystą Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020 uzyskując wysoką średnią - 5,89

  

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w dniu 13 stycznia 2020r. Najlepsi uczniowie otrzymali je z rąk Pana Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej.

  

W tym roku takie wyróżnienie otrzymało 118 uczniów szkół średnich województwa podlaskiego. Kornel jest wśród 19 uczniów, którzy powtórzyli swój sukces z zeszłego roku. 

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

 

Kornelowi serdecznie gratulujemy!
ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Uczniowie naszego liceum stypendystami Marszałka 2019

                                             W ferie dotarła do nas znakomita wiadomość, iż uczniowie naszej szkoły Natalia Raciborska i Maciej Czerklański zostali uhonorowani stypendium artystycznym Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

  

Maciej i Natalia od kilku lat są aktorami teatru Kaprys i zdobywają wiele indywidualnych i zespołowych nagród na festiwalach teatralnych w całym kraju.  Ich działania zostały także docenione przez pana Marszałka, który przyznał im stypendium na rozwój zdolności artystycznych.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcsów.                 Miło nam jest poinformować, że Kornel Gołębiewski, uczeń klasy 2B I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach, został stypendystą Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019.

 

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w dniu 12 grudnia 2018r.

 

W tym roku takie wyróżnienie otrzymało 116 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. 

  

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

 

Kornelowi serdecznie gratulujemy!

 

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów


Uczeń klasy III A Mateusz Trzeszczkowski po raz drugi został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.


16 grudnia 2014 r w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014.

To zaszczytne wyróżnienie Mateusz otrzymał z rąk Podlaskiego  Kuratora Oświaty  Jerzego Kiszkiela oraz Wicewojewody Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2013-11-21


W pięknych wnętrzach Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku 21 listopada 2013 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się uczniom za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/2013. Akademię, prowadzoną przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, rozpoczął koncert w doskonałym wykonaniu orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego. 

       

Po wystąpieniach Podlaskiego Kuratora Oświaty Pana Jerzego Kiszkiela oraz Wicewojewody Podlaskiego Pana Wojciecha Dzierzgowskiego, uroczyście wręczono dyplomy stypendystom z województwa podlaskiego przyznane przez Prezesa Rady Ministrów 127 uczniom szkół ponadgimnazjalnych.


Wśród nagrodzonych był uczeń

I Liceum Ogólnokształcącego z klasy 2A Mateusz Trzeszczkowski.Serdecznie gratulujemy! 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
2010-11-17

Sylwia Gregorczuk z klasy IIIE stypendystką Premiera

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda przyznawana uzdolnionym uczniom. Aby taką nagrodę otrzymać, uczeń musi spełnić pewne warunki, między innymi uzyskać wysoką średnią ocen uprawniającą do świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem. 

Powinien też wykazywać się szczególnymi uzdolnieniami w jakiejś dziedzinie wiedzy poświadczonymi ocenami celującymi.
W tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica klasy III E

– Sylwia Gregorczuk.
Stypendium jest nagrodą dla Sywii za to, jaką jest uczennicą, jakie są jej osiągnięcia, za zaangażowanie w życie szkoły.


 


Stypendia za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce 
2010-11-10


Stypendia unijne 10 listopada w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2010”. 


 


Są one przyznawane młodzieży szczególnie uzdolnionej ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Uczniowie zostali docenieni za swoje osiągnięcia, a stypednia mają pomóc w dalszym rozwoju młodzieży. Przyznano 180 stypendiów.

Z naszej szkoły stypendystkami zostały:

Sylwia Gregorczuk z kl III e
Marta Tracikowska z kl III c 
Marlena Oleksiewicz z kl II d

 

 
 
 

 Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

2008-10-22

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda przyznawana uzdolnionym uczniom. Aby ją otrzymać, uczeń musi spełnić pewne warunki, między innymi uzyskać najwyższą średnią ocen w szkole. Powinien też wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w którejś z dziedzin nauki poświadczonymi ocenami celującymi.

W tym roku otrzymała je uczennica klasy III C – Aleksandra Wincenciak.
Stypendium jest nagrodą dla Oli za to, jaką jest uczennicą, jakie są jej osiągnięcia, za zaangażowanie w życie szkoły.Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
2007-09-28W tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica

klasy III c – Beata Falkowska.

Stypendium jest nagrodą za osiągnięcia Beaty w nauce i w sporcie
W roku szkolnym 2006/2007 reprezentowała szkołę w finale okręgowym Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej w Białymstoku, kwalifikując się do ścisłego finału ustnego, za co została nagrodzona oceną celującą z geografii. Występowała także w reprezentacji szkoły w piłce siatkowej dziewcząt, zdobywając z nią I miejsce w mistrzostwach powiatu białostockiego.
O przyznaniu Beacie stypendium Prezesa Rady Ministrów zadecydowała także średnia ocen otrzymanych na świadectwie klasy II – 5,0
Beata interesuje się geografią i historią, lubi uprawiać sport, przede wszystkim grać w piłkę nożną i w siatkówkę, słuchać muzyki.
Jak mówi sama zainteresowana, udział w olimpiadach to dobry sposób na zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie swoich zainteresowań.
Uczestnictwo w tego typu konkursach pomaga też w dobrym przygotowaniu się do matury.
Gratulujemy Beacie i życzymy jej dalszych sukcesów.

 

 

Szymon Bielonko - stypendystą Premiera
2005-09-23

Szymon został wytypowany do stypendium przez Samorząd Uczniowski. Jego kandudaturę zatwierdziła Rada Pedagogiczna. We wrześniu 2005r Szymon został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. 

Szymon Karol Bielonko, uczeń III klasy LO na profilu biologiczno-chemicznym, tegoroczny stypendysta Premiera ze średnią na koniec II klasy 5,08 - opowiada o swoich zainteresowaniach, o tym co zrobi ze stypendialnym honorarium i co zamierza robić po maturze. 

Przede wszystkim bardzo Ci gratuluję otrzymania tego wyróżnienia. Możesz powiedzieć, co trzeba robić, aby zostać stypendystą Prezesa Rady Ministrów? 
Szymon: Moja recepta na sukces jest prosta: należy brać wszystko na luzie, nie poddawać się w dążeniu do celu. Może też przydać się systematyczna nauka, byle tylko niezbyt długa:) 

Czym się interesujesz?
Szymon: Muzyką, informatyką i motoryzacją.

Na co zamierzasz przeznaczyć środki ze stypendium?
Szymon: W większości na kursy przygotowujące do matury, a małą cześć na jakąś suuuuuper zabawę ;)

Z czego zamierzasz zdawać maturę i jakie studia masz w planach?
Szymon: Mam w planach chemię, fizykę i biologię. No i polski i angielski, oczywiście! Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to zamierzam studiować na Akademii Medycznej w Białymstoku – jeśli się uda, to na kierunku lekarskim. Może jakaś inna uczelnia, jeszcze zobaczę.

Dzięki za rozmowę. 


 


Szymon z Panią Kurator
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej
2004-11-18

300 ubiegłorocznych uczniów szkół średnich w kraju, w tym 12 w województwie podlaskim, otrzymało Stypendium MENiS za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2003/2004.Wśród tegorocznych Stypendystów jest uczennica naszej szkoły

Agnieszka Pogorzelska.


Jest to ogromne wyróżnienie dla szkoły i Agnieszki, zwłaszcza, że tylko 10% Stypendystów pochodzi ze szkół wiejskich i małomiasteczkowych.

Agnieszka ukończyła nasze liceum ze średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych w szkole - 5,22 i średnią z egzaminu dojrzałości - 5,6. Ponadto była:

- Laureatką Olimpiady "Losy Polaków na Wschodzie po 17 IX 1939r."
- Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Polska Piastowska".
- Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2002/2003.
- Otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem w każdym roku nauki. 
- Uczestniczyła w zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.
- Została wpisana do Złotej Księgi Szkoły.

Dziś jest studentką Uniwersytetu Warszawskiego, studiuje nauki społeczne.
Gratulujemy Agnieszce i Pani prof. Stanisławie Gryszko, która przygotowywała ją do konkursów historycznych.

Życzmy Agnieszce dalszych sukcesów.Stypendium Prezesa Rady Ministrów
2004-10-21

Karol Kulesza, uczeń klasy II B (klasa matamatyczno-fizyczna), został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów.
Dzięki wysokiej średniej ocen (5,0), dobremu zachowaniu oraz wysokiemu 38 miejscu w Konkursie Matematycznym Kangur, Karol został wytypowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły na kandydata do stypendium.
1 października 2004 roku w budynku Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów. 
Przez 10 miesięcy nauki, w roku szkolnym 2004/2005, będzie otrzymywał stypendium w wysokości 258 zł.miesięcznie.

Karolowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.


Jubileusz 75-lecia szkoły